Pushime Ekzotike


Republika Domenikane


Republika Domenikiane është e vendosur në ishullin e Hispaniola në Antilles së Madhe në Detin e Karaibeve me plazhe me rërë të bardhë e te butë, me diellin e pastër, janë një garanci turistet dhe vizitoret i tërheq jo vetëm për një pushim plazh, por ajo është me pamjet të bukura dhe interesante edhe për relievin gjeografik me shume bukuri mahnitëse. Punta Cana ona me plazhet me te bukura te Republikes Domeniakiane ofron peizazhe që të lëne pa frymë me mrekullitë natyrore në brendësi, dhe shumë atraksione tjera . Kryeqyteti është Santo Domingo, e cila është shënuar nga periudha koloniale spanjolle, është shumë i rekomanduar me muze dhe ekspozita katedrale si pikë me rendësi e qytetit , me arkitekturën po thuajse spanjolle.

Hotelet
 • Whala! Bavaro 3* (Paketa ne kete hotel kushton 1390 €/Person per 7 nete)
 • Ifa Villas Bavaro Resort & Spa 4* (Paketa ne kete hotel kushton 1500 €/Person per 7 nete)
 • Grand Bahia Principe Resort 5* (Paketa ne kete hotel kushton 1710 €/Person per 7 nete)

Ne cmim perfshihet:

 • Fluturimi me avion vajtje ardhje.
 • Akomodimi ne Hotel me sherbim all inclusive (Mengjes, dreke, darke+pije alkoolike dhe alkoolike pa limit).
 • Viza e Republikes Domenikane.
Opsionale: Transferta nga aeroporti ne hotel dhe anasjelltas

SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni te pakten 4-6 jave jave para nisjes, qe te kapni cmime te lira. Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires. Ne datat e festave kombetare dhe nderkombetare, festat e fundvitit biletat kane kosto me te larte. Kontaktoni me agjentet tane per te marre oferten per datat e deshiruara. Kalemi Travel bashkepunon me dhjetra hotele ne Republiken Domenikiane. Hotelet ne kete faqe jane vetem 3 prej tyre per t’ju orientuar rreth cmimeve te cilat nuk jane fikse pasi mund te levizin ne varesi te periudhes se kerkuar. Sipas deshires paketa mund te behet edhe me hotele vetem me mengjes ose dhe mengjes e darke.Maldive


Me plazhe me rërë të bardhë, ujë të ngrohtë e të kthjellët si kristali të Oqeanit Indian dhe klimë të këndshme gjatë gjithë vitit, Maldivet janë destinacioni më i dëshiruar për pushime.
Hotelet
 • The Beehive 4* (Paketa ne kete hotel kushton 1599 €/Person per 7 nete me mengjese)
 • Canareef Resort 4* (Paketa ne kete hotel kushton 1760€/Person per 7 nete me te treja vaktet)
 • Holiday Island Resort and Spa 4* (Paketa ne kete hotel kushton 2159€/Person mengjes e darke ose 2325€/Person me te treja vaktet
 • Paradise Island Resort & The Heaven at Paradise Island Resort 5* (Paketa ne kete hotel kushton 2371€/Person mengjes e darke ose 2537€/Person me te treja vaktet)

Ne cmim perfshihet:

 • Fluturimi me avion vajtje ardhje.
 • Transfertat aeroport hotel dhe anasjelltas.
 • Akomodimi ne Hotel me sherbim perkates te secilit hotel (vaktet varen nga hoteli qe zgjidhni).
SHENIM: Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni te pakten 4-6 jave jave para nisjes, qe te kapni cmime te lira. Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires. Ne datat e festave kombetare dhe nderkombetare, festat e fundvitit biletat duhet te rezervohen edhe shume kohe me parpara se 4 jave pasi kane kosto me te larte. Kontaktoni me agjentet tane per te marre oferten per datat e deshiruara. Kalemi Travel bashkepunon me dhjetra hotele ne Maldive. Hotelet ne kete faqe jane vetem disa prej tyre per t’ju orientuar rreth cmimeve, te cilat nuk jane fikse gjithmone pasi mund te levizin ne varesi te periudhes se kerkuar.Tajlandë


Tajlanda, e njohur ndryshe edhe si toka e buzëqeshjeve, vazhdon rritjen e saj nga parajsa e kampingjeve deri tek pushimet e zakonshme më të preferuarat. Joshja është e dukshme nga bukuria e rrethinave të vendit, ushqimit shumë të mirë, njerëzve të shoqërueshëm dhe cmimeve të ulëta. Por Tajlanda ka një trashëgimi kulturore të mahnitshme, e mbushur me ideale Budiste.
Bangkok-u, kryeqyteti, llamburit nga energjia. Por, janë ishujt që tërheqin vëmendjen më të madhe. Phuket ofron më shumë vizitore. Shumica e hoteleve të tij janë të klasit botëror. Tajlanda eshte nje nga vendet qe vitet e fundit ka pasur fluksin me te madh te turisteve nga gjithe bota. Plazhet e mrekullueshme dhe atraksionet e qytetit nuk krahasohen me asnje ne bote per nga vecantia e tyre.
Paketat tona fillojne nga 7 net dhe variojne sipas kerkesave tuaja, deri dhe ne 15 net per ta eksploruar ashtu sic duhet kete vend.
Paketa e plote: Fluturim+transferte+hotel+guida ne gjuhen angleze. Periudha e rekomanduar per te shkuar fundi i tetorit deri ne fillim marsi.
Guida Bangkok (vizita kulturore dhe argetim)+fluturim direkt per ne Phuket (vizita+plazh)
Cmimi per person 1500 euro , akomodim ne Bangkok ne hotel “Diamond Residence Silom ” 3* dhe ne Phuket ne hotel “Holiday Inn Express Phuket Patong Beach Central” 4*+

Ne cmim perfshihet:

 • 3 net ne Bangkok me mengjese te perfshira.
 • Transferte dhe guide me shoqerues ne gjuhen angleze tek Pallati Mbreteror dhe Tempujt: 65 euro/person.
 • 5 net ne Phuket me mengjese te perfshira.
 • Guide me anije ne ishujt me te bukur dhe ne Phi Phi Island (plazhi ku eshte filmuar “The Beach” me aktorin Leonardo Di Caprio). Ky eshte nje nga ishujt me te bukur jo vetem ne Tajlande por te cilesuara ne te gjithe boten.

Nese kerkoni akomodim ne hotele te tjera shtesa per to:

 • Per 3 net ne Bangkok. The Heritage Bangkok 3* 20 euro me shume per person ne total
 • Tune Asoke 4* 25 euro+
 • Per 5 net ne Phuket
  • Devana Resort and Spa 3* 25 euro me shume per person ne total
  • The Senses Resort Patong Beach 4*+ 28 euro +
  • Hilton Phuket Arcadia Resort & Spa 5* 145 euro +
  • Millennium Resort Patong Phuket 5* 197 euro +
  • Outrigger Laguna Phuket Beach Resort 5* 242 euro +
 • Opsione te tjera shume te sygjeruara persa i perket qendrimit tuaj atje:
  • Bangkok. Marketi Lundrues: 50 euro/person
  • Tempulli i Tigrave dhe Dushi me Elefante + dreka e perfshire ne cmim: 200 euro/person
  • Phuket: James Bond Island + dreke e perfshire ne cmim: 100 euro/personBrazil